Інститут економіки і менеджменту

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Версія від 14:41, 13 листопада 2019, створена Лілія Ковалик (обговореннявнесок) (Студентські науково-технічні конференції)

Перейти до: навігація, пошук
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
INEM1.jpg
Тип підрозділу навчально-науковий інститут
Абревіатура ІНЕМ
Дата заснування 1965 р.
Засновники Львівський політехнічний інститут
Приналежність Національний університет «Львівська політехніка»
Попередник інженерно-економічний факультет Львівської політехніки
Директор д.е.н., проф. Кузьмін Олег Євгенович
Розташування (адреса) вул. С. Бандери, 12, Львів-13, 79013, 4-й корпус, кімн.428а
Сторінка на lp.edu.ua http://lp.edu.ua/inem
Власний сайт http://lp.edu.ua/inem


Контактна інформація Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Назва англійською мовою:

Educational and Scientific Institute of Economics and Management

Адреса:

вул. С. Бандери, 12, Львів, 79013 IV навчальний корпус, кімн. 428а, тел./факс: +38 (032) 258-22-10 тел.: +38 (032) 258-27-95, +38 (032) 258-26-93

e-mail: inem.dept@lpnu.ua Oleh.Y.Kuzmin@lpnu.ua

Дирекція:

вул. С. Бандери, 12, Львів, 79013 IV навчальний корпус, кімн. 428а

Деканати:

вул. С. Бандери, 12, Львів, 79013 IV навчальний корпус, кімн. 410


Коротка історія Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Підготовка інженерів-економістів у Львівській політехніці розпочалась на інженерно-економічному факультеті. Його утворено у 1965 р., а перший набір студентів здійснено у 1966 р.

Деканами інженерно-економічного факультету були:

 • доцент П.І. Козін (1965),
 • професор І.О. Тивончук (1966),
 • доцент Б.Г. Бабак (1966-1976),
 • професор П.П. Бондарєв (1976-1991),
 • доцент С.В. Паранчук (1991-1995).

1995 р. інженерно-економічний факультет реорганізовано у факультет економіки та менеджменту, який очолив професор О. Є. Кузьмін.

У 2001 р. на основі факультету економіки та менеджменту утворено Інститут економіки і менеджменту, директором якого з часу заснування до сьогодні є професор О.Є. Кузьмін.


Про Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту

Інститут економіки і менеджменту (ІНЕМ) Національного університету «Львівська політехніка» уже понад 70 років здійснює підготовку висококваліфікованих економічних кадрів. Інститут сьогодні – один із лідерів економічної та менеджерської бізнес-освіти не тільки західного регіону, а й усієї України.

Високий рівень викладання забезпечує професорсько-викладацький склад Інституту, що поєднує досвідчених професорів і доцентів із молодими й креативними викладачами. У стінах ІНЕМ працюють відомі в освітніх і наукових колах особистості, зокрема, професори Олег Кузьмін, Василь Козик, Ольга Мельник, Галина Захарчин, Євген Крикавський, Наталія Чухрай, Анатолій Загородній, Уляна Садова, Жанна Поплавська, Ігор Алєксєєв, Йосиф Петрович, Ігор Скворцов, Ольга Мних, Микола Одрехівський, Нестор Шпак, Марія Бондарчук, Ольга Пирог, Ігор Олексів, Неллі Георгіаді, Ігор Яремко, Олег Карий, Ірина Хома, Лариса Янковська, Ліана Чернобай, Галина Партин, Любомир Пилипенко, доценти Володимир Шквір, Роман Хом’як, Петро Стецюк, Степан Паранчук, Володимир Кічор та чимало інших. На кафедрах ІНЕМ працюють близько 30 докторів економічних наук, професорів та понад 250 доцентів, кандидатів економічних наук. Свідченням високого рівня фаховості професорсько-викладацького складу Інституту економіки і менеджменту є здобуті відзнаки Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради, Львівської політехніки тощо. Засвідчують чималі здобутки професорсько-викладацького складу Інституту й здобуті міжнародні та вітчизняні гранти, сертифікати, захищені дисертації, а також публікації у провідних світових і вітчизняних наукових виданнях.

Випускники кожної спеціальності та спеціалізації Інституту економіки і менеджменту є конкурентоспроможними на ринку праці, успішними у підприємницькій діяльності та на державній службі, обіймають ключові посади керівників і провідних фахівців бізнес-структур, організацій, наукових установ, органів державного управління, дипломатичних служб і міжнародних організацій.

Інститут економіки і менеджменту здійснює підготовку фахівців відповідно до вимог світового освітнього простору. Для вирішення відповідних завдань ведеться активна співпраця із бізнесом, уніфікуються освітні програми підготовки фахівців з економіки і менеджменту, впроваджуються сучасні інформаційні технології, розвивається міжнародна співпраця з провідними університетами та науковими центрами, модернізується матеріально-технічна база, удосконалюється методичне забезпечення, розвиваються творчі зв'язки з підприємствами, організаціями, підприємницькими структурами, банківськими установами, органами державного управління тощо. Навчання в ІНЕМ забезпечує ґрунтовну наукову, професійну та прикладну підготовку кожного студента. Щорічні їхні перемоги на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах, конкурсах наукових та випускних робіт є найкращим свідченням цього.

Інноваційні технології і методи навчання супроводжують студента протягом усього періоду його навчання. ІНЕМ – це сучасні аудиторії, спеціалізовані комп’ютерні лабораторії, новітнє устаткування, завдяки чому кожен студент отримує доступ до найновіших технологій мультимедійного світу. У навчальному процесі використовуються відеоконференції. Кожен студент Інституту має змогу поглиблювати свої знання дистанційно завдяки мережі Віртуального навчального середовища.

Із перших років навчання викладання чималої кількості дисциплін за вибором студента здійснюється як українською, так і іноземними мовами. Під час навчання студенти мають змогу здобувати міжнародні сертифікати – інформаційні, мовні, економічні, що підвищує їхню конкурентоспроможність на ринку праці. Кращі студенти Інституту економіки і менеджменту здобувають різноманітні стипендії, зокрема, Львівської політехніки, урядів іноземних держав, бізнес-структур, органів державної влади тощо.

Студенти Інституту економіки і менеджменту під час навчання мають змогу здобути паралельно диплом іноземного навчального закладу у рамках програми мобільності студентів і викладачів згідно Болонської декларації. Налагоджені міжнародні контакти ІНЕМ із провідними іноземними університетами забезпечують можливість студентам поглиблювати свої знання іноземних мов, здобувати освіту на міжнародному рівні, а також проходити практику за кордоном. Зокрема, укладені відповідні угоди із Краківським гірничо-металургійним університетом (Польща), Вищою фаховою школою Ліппе і Гюкстер (Німеччина), Суспільною академією наук (Польща), Економічним університетом (Словаччина), Жешувською політехнікою (Польща), Університетом ім. Матея Беля (Словаччина), Вищою школою бізнесу у Домброві-Гурнічій (Польща), Економічною академією (Польща), Вищою школою менеджерських кадрів (Польща), Університетом інформаційних технологій та менеджменту (Польща), Угорським національним економічним університетом (Угорщина), Інститутом економіки малих і середніх підприємств Віденського економічного університету (Австрія), Університетом прикладних наук (Німеччина), Вищою школою маркетингового управління та іноземних мов (Польща), Громадською вищою школою підприємництва та управління (Польща), Вищою економічною школою в Білостоку (Польща) тощо. Зокрема, понад 100 студентів Інституту щорічно під час навчання у магістратурі паралельно навчаються у Вищій школі бізнесу у Домброві-Гурнічій (Польща), Вищій економічній школі в Білостоку (Польща) та у Краківському гірничо-металургійному університеті (Польща). Студенти Інституту беруть активну участь у різних міжнародних програмах обміну.

Інститут економіки і менеджменту обирають абітурієнти, які хочуть досягти успіху у житті. Завдяки цьому наші студенти здобувають найвищі результати у загальноукраїнських і міжнародних конкурсах та олімпіадах. Випускники ІНЕМ – це висококваліфіковані працівники, які добре підготовлені до професійної роботи, відтак, конкурентоспроможні на ринку праці.

Для розвитку індивідуальних здібностей та талантів студентів Інститут економіки і менеджменту пропонує значне різноманіття наукових гуртків, спортивних секцій, культурно-масових заходів, дискотек, а також можливість реалізуватись у різних проектах студентського самоврядування. У розпорядженні студентів є бібліотеки Львівської політехніки та ІНЕМ, сучасні комп’ютеризовані лабораторії, спорткомплекси, бази відпочинку. Наші студенти вміють навчатись і веселитись. Вони беруть активну участь в університетських фестивалях художньої самодіяльності «Весна Політехніки», «Осінь Політехніки», «Міс Політехніки», «День першокурсника», «День економіста», «Дебют першокурсника», у конкурсі талантів ІНЕМ, діяльності художніх колективів «Просвіти», а також у різноманітних спортивних заходах Львівської політехніки.

В Інституті економіки і менеджменту навчається чимало іноземних студентів із різних куточків світу (Німеччина, Білорусь, Марокко, Ангола, Еквадор, Демократична Республіка Конго, Азербайджан, Молдова, В’єтнам, Іран, Польща тощо). Завдяки цьому створені можливості пізнавання різних культур та національностей, а також налагодження корисних контактів.

Щорічно на навчання в Інститут економіки і менеджменту вступають більше сотні випускників коледжів, вищих професійних училищ, технікумів на 2 або 3 курс бакалаврату, які отримали диплом молодшого спеціаліста за будь-якими економічними спеціальностями.


Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту сьогодні – це:

 • понад 70-річний досвід підготовки висококваліфікованих економістів та менеджерів і надання високоякісних освітніх послуг;
 • фаховий професорсько-викладацький колектив, більше понад 90% якого становлять професори та доценти з науковими ступенями докторів і кандидатів економічних наук;
 • міжнародне визнання диплому;
 • працевлаштування за фахом;
 • можливість здобути паралельно диплом європейського університету;
 • поглиблене вивчення іноземних мов, використання новітніх методів навчання, викладання дисциплін іноземними мовами, заняття у комп’ютерних лабораторіях із найсучаснішим спеціалізованим програмним забезпеченням;
 • безкоштовний доступ до сучасної навчально-наукової літератури та мережі Інтернет;
 • забезпечення гуртожитками;
 • розвинута міжнародна співпраця із провідними університетами та науковими центрами;
 • врахування у навчальному процесі найсучасніших досягнень європейської та світової освітньої практики;
 • висока оцінка якості підготовки фахівців з боку роботодавців;
 • можливість продовжити навчання в аспірантурі, а згодом і в докторантурі;
 • участь у тематичних навчально-пізнавальних екскурсіях та студентських наукових заходах;
 • зустрічі з відомими представниками бізнесу, політики, освіти, спорту, культури, мистецтва тощо;
 • можливість самореалізуватись у колективах художньої самодіяльності за усіма видами творчості, у волонтерських програмах та соціальних проектах;
 • можливість використовувати сучасні спорткомплекси, басейни, палаци спорту, спортивні майданчики, бази відпочинку тощо;
 • можливість пройти військову підготовку.


Кожен із абітурієнтів хоче навчатися у престижному навчальному закладі. Інститут економіки і менеджменту та Львівська політехніка – це вибір, який допоможе у майбутньому. ІНЕМ – це вікно у світ успіху і визнання.


Керівництво Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Директор: д.е.н., проф. Кузьмін Олег Євгенович

Заступник директора - декан повної вищої освіти: к.е.н., доц. Жежуха Володимир Йосипович

Заступник директора - декан базової вищої освіти: к.е.н., доц. Скибінський Олександр Станіславович

Заступник декана базової вищої освіти: к.е.н., асист. Лісович Тарас Юрійович

Заступник декана базової вищої освіти: к.е.н., доц. Бала Ростислав Дмитрович

Заступник директора з організаційно-виховної роботи : к.е.н., доц. Малиновський Юрій Володимирович


Провідні вчені Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Кузьмін Олег Євгенович - доктор економічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, директор Інституту економіки і менеджменту, професор кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва

Алєксєєв Ігор Валентинович - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів

Крикавський Євген Васильович доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу і логістики

Чухрай Наталія Іванівна - доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи

Поплавська Жанна Василівна - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри теоретичної і прикладної економіки

Загородній Анатолій Григорович - кандидат економічних наук, професор кафедри обліку і аналізу

Захарчин Галина Миронівна - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту персоналу та адміністрування

Козик Василь Васильович - кандидат економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства та інвестицій

Мельник Ольга Григорівна - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності

Пирог Ольга Володимирівна - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва

Карий Олег Ігорович - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту організацій

Петрович Йосиф Михайлович - доктор економічних наук, професор

Скворцов Ігор Борисович - доктор економічних наук, професор

Яремко Ігор Йосафатович - доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку і аналізу

Подольчак Назар Юрійович - доктор економічних наук, професор

Мних Ольга Богданівна - доктор економічних наук, професор

Шпак Нестор Омелянович - доктор економічних наук, професор

Хома Ірина Борисівна - доктор економічних наук, професор

Шкварчук Людмила Олександрівна - доктор економічних наук, професор

Олексів Ігор Богданович - доктор економічних наук, професор

Одрехівський Микола Васильович - доктор економічних наук, професор

Георгіаді Неллі Георгіївна - доктор економічних наук, професор

Бондарчук Марія Костянтинівна - доктор економічних наук, професор

Пилипенко Любомир Миколайович - доктор економічних наук, професор

Новаківський Ігор Іванович - доктор економічних наук, доцент

Чернобай Ліана Іванівна - кандидат економічних наук, професор

Партин Галина Остапівна - кандидат економічних наук, професор

Паранчук Степан Васильович - кандидат економічних наук, професор


Важливу роль у формуванні науково-педагогічного потенціалу Інституту економіки і менеджменту відіграють також кандидати економічних наук, доценти та професори: Мороз Л.А., Юринець О.В., Ноджак Л.С., Скибінський О.С., Грибик І.І., Шуляр Р.В., Завербний А.С., Кіндрацька Г.І., Ярошевич Н.Б., Ситник Й.С., Шквір В.Д., Кічор В.П., Селюченко Н.Є., Воськало В.І., Гориславець П.А., Мамчин М.М., Чубай В.М., Петришин Н.Я., Адамів М.Є. та ін.

Вчена рада Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Голова Вченої ради

Кузьмін Олег Євгенович - доктор економічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України.

Вчений секретар

Чернобай Ліана Іванівна - к.е.н., професор


Склад вченої ради інституту


Структура Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

До складу Інституту входять вісім кафедр: менеджменту і міжнародного підприємництва, менеджменту організацій, фінансів, обліку та аналізу, економіки підприємства та інвестицій, маркетингу і логістики, менеджменту персоналу та адміністрування, зовнішньоекономічної та митної діяльності.

Загальна кількість науково-педагогічних працівників інституту - понад 300 осіб, з них близько 30 докторів економічних наук, професорів та понад 200 - кандидати економічних наук, доцентів.


Кафедри Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту


Колегія та профбюро студентів Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Колегія та профбюро студентів ІНЕМ об'єднує всіх активних студентів Інституту економіки і менеджменту, які прийшли в навчальний заклад, щоб здобути, окрім теоретичних знань, ще й практичні навички управлінської та організаційної діяльності, вмінню працювати в колективі та набути досвіду, що знадобиться у майбутньому. Сфера діяльності організації - це реалізація різних ініціатив з боку студентів.

Кожен студент ІНЕМ може стати членом Колегії та профбюро студентів і брати активну участь у студентському житті Інституту, навчаючись працювати у команді та брати відповідальність за ухвалені рішення. Члени Колегії та профбюро організовують різні творчі та мистецькі акції, зустрічі з відомими особистостями, практичні навчальні семінари (складання резюме, надання першої медичної допомоги та ін.), беруть участь у наукових конференціях, представляють інтереси студентів на різних рівнях Львівської політехніки та ІНЕМ. Колегія та профбюро також активно реалізовує різноманітні соціальні проекти, як от благодійні акції до Дня захисту дитину, св. Миколая, проект “Подаруй світло” та ін.

Підрозділи Колегії та профбюро студентів ІНЕМ:

 • культмасовий відділ
 • інформаційний відділ
 • туристичний відділ
 • спортивний відділ
 • творчий колектив
 • соціально-правовий відділ
 • науковий відділ
 • відділ роботи зі студентами
 • житлово-побутовий комітет
 • оздоровчий комітет
 • редакція газети
 • команда КВН


Партнери Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту

Співпраця з партнерами Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту передбачає перш за все обмін студентами та науково-педагогічним персоналом, а також працевлаштування випускників. Активна співпраця з бізнесом дає змогу й удосконалювати освітні програми підготовки фахівців з економіки і менеджменту, впроваджувати сучасні інформаційні технології, розвивати міжнародну співпрацю з провідними університетами та науковими центрами, модернізувати матеріально-технічну база, удосконалювати методичне забезпечення тощо.

Основними партнерами Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту є:

 • Львівська обласна рада
 • Львівська міська рада
 • Державна фіскальна служба України у Львівській області
 • Львівська митниця
 • Львівська торгово-промислова палата
 • Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України»
 • Краківська гірничо-металургійний університет (Польща)
 • Університет ім. Матея Бела (Словаччина)
 • Вища економічна школа в м. Білосток (Польща)
 • Вища фахова школа м. Лємго (Німеччина)
 • Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської в м. Люблін (Польща)
 • Школа менеджменту Політехнічного інституту Cavado and Ave (Португалія)
 • Гуманітарна академія м. Бєльско-Бяла (Польща)
 • Угорський національний економічний університет (Угорщина)
 • Технічно-гуманітарна академія в м. Бєльско-Бяла (Польща)
 • Вища школа бізнесу у м. Домброва-Гурніча (Польща)
 • Познанська політехніка (Польща)
 • Вроцлавська політехніка (Польща)
 • Жешівська політехніка (Польща)
 • Економічний університет м. Вроцлав (Польща)
 • Міжнародна вища школа логістики і транспорту (Польща)
 • Економічний університет м. Краків (Польща)
 • Верхньосілезький економічний університет ім. В. Корфантого (Польща)
 • Суспільна академія наук (Польща)
 • Університет інформаційних технологій та менеджменту (Польща)
 • Компанія «Diamond FMS B.V.» (Нідерланди)
 • Громадська організація «Treno della Memoria TdF»
 • Громадська ініціатива «Реанімаційний Пакет Реформ»
 • Вищі навчальні заклади України (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, Київський національний торговельно-економічний університет, Тернопільський національний економічний університет, Національний технічний університ «Харківський політехнічний інститут», Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка Степана Дем’янчука, Університет митної справи та фінансів (м. Дніпропетровськ) та ін.)
 • cуб’єкти бізнес-середовища (ТОВ «Бадер Україна», ДП «Одеський морський торговельний порт», ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет», Міжнародний аеропорт «Львів» ім. короля Данила Галицького, Міжнародна компанія Група «Оскар», ТОВ «Парус-Регіони», ПАТ КБ «Приватбанк», Туристична компанія «Аккорд-тур» та ін.)


Студентські науково-технічні конференції

Навчально-методичний кабінет і бібліотека

Інститутом економіки та менеджменту на 2019 рік передплачено наступні періодичні видання, з якими можна ознайомитись у навчально-методичному кабінеті (к. 427А):

№ п/п Назва видання Періодичність випуску
1 Актуальні проблеми економіки 12 р. на рік
2 Баланс 2 р. на тиждень
3 Банківська справа 4 р. на рік
4 Бизнес 1 р. на тиждень
5 Бухгалтер 911 1 р. на тиждень
6 Бухгалтерський облік і аудит 12 р. на рік
7 Науковий вісник Національного гірничого університету 6 р. на рік
8 Вісник. Право знати все про податки і збори 48 р. на рік
9 Все про бухгалтерський облік 10 р. на місяць
10 Економіка i прогнозування 4 р. на рік
11 Економіка та держава 12 р. на рік
12 Економіка України 12 р. на рік
13 Журнал європейської економіки 4 р. на рік
14 Логистика: проблемы и решения 6 р. на рік
15 Маркетинг в Україні 6 р. на рік
16 Менеджер по персоналу 12 р. на рік
17 Митний брокер 12 р. на рік
18 Освіта України 50 р. на рік
19 Податки та бухгалтерський облік 2 р. на тиждень
20 Регіональна економіка 4 р. на рік
21 Страхова справа 4 р. на рік
22 Фінанси України 6 р. на рік
23 Спецвипуск газети Освіта України 12 р. на рік


Список монографій (станом на 17.04.2019 р.), з якими можна ознайомитись у навчально-методичному кабінеті (к. 427А):