Ятчишин Йосип Йосипович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Ятчишин Йосип Йосипович
Jatchyshyn.jpg
д.х.н., зав. кафедри
Дата народження 01.01.1943 р.
Місце народження с. Рогізно, Томашівський район (Польща)
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Дата закінчення 1967 р.
Науковий ступінь доктор хімічних наук
Дата присвоєння н.с. 1981 р.
Вчене звання професор
Дата присвоєння в.з. 1983 р.
Відомий у зв’язку з Під його керівництвом синтезовано і досліджено понад 80 нових поліфункціональних акрилових мономерів (моноакрилати, диакрилати, акриламіди)
Поточне місце роботи Кафедрa аналітичної хімії, Інститут хімії та хімічних технологій, Національний університет «Львівська політехніка»
Державні нагороди «Заслужений діяч науки та техніки України»

Ятчишин Йосип Йосипович — доктор хімічних наук, професор завідувач кафедри аналітичної хімії, Національного університету «Львівська політехніка», директор інституту хімії та хімічних технологій., заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

Біографія

Народився 1 січня 1943 р. у с. Рогізно Томашівського району (Польща). В 1960 р. закінчив середню школу в с. Угринів Волинської області, а в 1967 р. — Львівський політехнічний інститут, хіміко-технологічний факультет за спеціальністю інженер-технолог.

Науково-педагогічна діяльність

Трудовий шлях розпочав у Львівському політехнічному інституті на посаді інженера, старшого наукового співробітника, згодом став професором кафедри технології основного органічного синтезу. У 1983 р. Й. Й. Ятчишина обрали завідувачем кафедри аналітичної хімії, а в 1990 — деканом хіміко-технологічного факультету Львівського політехнічного інституту. З 2001 р. Йосип Йосипович обіймає посаду директора Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка».

У 1972 р. він захистив кандидатську дисертацію, а в 1981 р. — докторську в Московському хіміко-технологічному інституті імені Д. Менделєєва на тему «Дослідження процесу одержання алкілакрилових кислот та їх похідних».

Наукові інтереси пов’язані з подальшим розвитком досліджень в галузі синтезу a-ненасичених кислот, а також реакційноздатних мономерів на їх основі. Під його керівництвом синтезовано і досліджено понад 80 нових поліфункціональних акрилових мономерів (моноакрилати, диакрилати, акриламіди), багато з яких вже знайшли практичне використання в фотополімерних композиціях для радіотехнічної та поліграфічної промисловості.

Професор Й. Й. Ятчишин проводить значну наукову та навчально-методичну роботу. На високому теоретичному та методичному рівні читає курс «Аналітична хімія. Фізико-хімічні методи аналізу». Керує науковою роботою аспірантів і студентів, займається госпдоговірною та держбюджетною тематикою. Є автором понад 300 наукових праць, 30 патентів та авторських свідоцтв. Під його керівництвом підготовлено 18 кандидатських та 1 докторська дисертація. Нині Й. Й. Ятчишин керує науковою роботою 3 аспірантів.

Йосип Йосипович — головний редактор наукового збірника «Вісник Національного університету «Львівська політехніка», серія «Хімія та хімічна технологія». Член 2 спеціалізованих Вчених рад із присудження наукових ступенів, заступником голови науково-експертної ради «Хімія, хімічна технологія, хімічне машинобудування».

Науково-педагогічний стаж — 42 роки. Професійна діяльність:

  • з 1983 р. — завідувач кафедри,
  • з 1990 року по 2001 р. — декан хіміко-технологічного факультету,
  • з 2001 року — директор Інституту хімії та хімічних технологій.

Педагогічна діяльність:

  • «Аналітична хімія»;
  • «Аналітична хімія, хімічні методи аналізу»;
  • «Інструментальні методи аналізу».

Наукові інтереси:

  • «Ресурсозберігаючі технології»;
  • «Тонкоплівкові напівпровідникові матеріали»;
  • «Біотехнології очистки рунтів, забруднених внаслідок військової чи промислової діяльності».

Вибрані публікації

Профіль у:

Нагороди

Zaslnauki.jpg «Заслужений діяч науки та техніки України»

Указ Президента України № 749/2005від 04.05.2005р.


RTEmagicC Pochesna gramota LP.JPG.JPG Почесна грамотаЛьвівської політехніки (2002,2012 р.р.)

Контакти

пл.Св. Юра, 9, м. Львів, 79013; 9-й корпус, кімн. 213

Номер телефону: +38 (032) 258-27-68

E-mail: yosyp.y.yatchyshyn@lpnu.ua