Моторний Андрій Данилович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук

Андрі́й Дани́лович Мото́рний (*10 грудня 1891 — †26 лютого 1964) — український геодезист, один з засновників української геодезичної школи, шостий завідувач кафедри геодезії (1945—1964) і перший декан Геодезичного факультету (1945—1951) Львівського політехнічного інституту, доктор технічних наук (1960), професор (1961).

Біографія

Народився в с. Сушки, нині Канівського району Черкаської області.

Робота в Львівській політехніці

Наукова діяльність

Доц. А.Д.Моторний розробив системи полігонометричних ланок з базисами розташованими не перпендикулярно до лінії, що визначається (як в ланках паралактичної полігонометрії), а вздовж цієї лінії. Такі ланки, в подальшому названі новими ланками полігонометрії.

До появи світловіддалемірів такі побудови розширювали можливості застосування полігонометрії, мали важливе виробниче значення і їх створення і детальний аналіз стали основою докторської дисертації А.Д.Моторного.

Під кінець свого життя проф. А.Д.Моторний склав російсько-український словник технічних термінів з геодезичного циклу дисциплін. На жаль, видати такий словник йому не вдалось. Тепер, коли Україна стала самостійною, словник значно поповнений, переважно доц. В.О.Літинським, вийшов у 1993 році.

Джерела

Матераіли з Вікіпедії:Моторний Андрій Данилович