Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра СКІД
SKID-logo.jpg
Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності (СКІД) — це науково-навчальний підрозділ Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка", який займається підготовкою фахівців за напрямом "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Розташування: вул. Митрополита Андрея, 3, м. Львів, веб-сайт: http://skid-lp.info

Керівництво кафедри

Професорсько-викладацький склад


Навчально-допоміжний персонал

 1. Шашкевич Любов Євстахівна (старший лаборант)
 2. Рижова Юлія Сєргіївна (інженер)
 3. Мельник Дарина Володимирівна (інженер)

Аспіранти кафедри

 1. Вус Володимир
 2. Голуб Зоряна
 3. Бандровський Генріх Олександрович
Історія кафедри
Кафедра Соціальних комунікацій та інформаційної діяльності заснована 23 серпня 2011 року. Колектив кафедри вже встиг виявити себе як команда професіоналів: педагогів, науковців та практиків, які здатні ефективно вирішувати широкий спектр завдань у галузі інформаційної діяльності, використовуючи передові технології. З 2016 року кафедра готує спеціалістів та магістірів зі спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Важливою подією у житті кафедри є проведення щорічної міжнародної наукової конференції «Інформація, комунікація, суспільство», у якій беруть участь вчені з усієї України та закордону.

Навчальна робота

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Львівської політехніки готує фахівців за спеціальностями:

Випускники кафедри за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», спеціаліст» та магістр» працюють у структурах різних форм власності, в органах державної влади, місцевого самоврядування, вищих навчальних закладах. Здобута на кафедрі СКІД спеціальність дозволяє займати такі престижні посади:

 • адміністративний директор, заступник директора з інформаційно-аналітичної роботи;
 • начальник відділу кадрів;
 • фахівець з документообігу та електронного документообігу;
 • інформаційний аналітик, комп'ютерних баз даних;
 • фахівець з інформаційної діяльності, керівник інформаційної служби;
 • секретар-референт;
 • завідувач канцелярії, архіву;
 • фахівець із соціальних комунікацій;
 • контент-менеджер, фахівець з супроводу веб-сайтів;
 • фахівець з інформаційної розвідки;
 • адміністратор інформаційних систем;
 • адміністратор та модератор веб-спільнот.

Випускники кафедри за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» можуть працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування; займатися управлінням в організаціях різних форм власності та організаційно-правових форм: в закладах освіти, науково-дослідних установах.

Випускники-магістри можуть працювати на таких посадах:

 • заступник директора з інформаційно-аналітичної роботи;
 • керівник інформаційної служби;
 • начальник відділу стратегічного планування та прогнозування;
 • начальник аналітичного відділу;
 • аналітик-консультант директора.

Аспірантура та докторантура

Кафедра проводить підготовку наукових кадрів за спеціальностями аспірантури та докторантури:

 • 01.05.02 — Математичне моделювання та обчислювальні методи;
 • 01.05.03 — Математичне програмне забезпечення обчислювальних машин і систем;
 • 10.02.21 — Структура, прикладна і математична лінгвістика.

Наукова діяльність кафедри

Сфера наукових інтересів молодого колективу кафедри є симбіозом цілої низки актуальних напрямів досліджень із консолідації інформації, соціальних комунікацій, документознавства, інформаційного менеджменту, електронного урядування, прикладної психології та лінгвістики, маркетингу інформаційних продуктів і послуг тощо.Комплексність досліджень та їхня актуальність диктують потребу в обміні науковою інформацією з представниками вітчизняних та закордонних наукових шкіл, у встановленні партнерських стосунків із іншими кафедрами, установами, підприємцями, представниками влади та третього сектору. У зв’язку з цим кафедрою СКІД щовесни проводиться Міжнародна наукова конференція “Інформація, комунікація, суспільство” (ICS).

Науковий гурток кафедри СКІД

На кафедрі соціальних комунікацій та інформаційної діяльності з 2001 року діє науковий гурток для студентів. За цей час гуртківці встигли організувати багато заходів, екскурсій, узяти участь у конференціях, олімпіадах, побувати в Польщі. А з 2015 навчального року у гуртку відбулися зміни.

Науковий гурток кафедри СКІД Сторінка у Facebook

Робота гуртка СКІД поділена на два блоки – СКІД-IntelliGo й СКІД-Актив. Перший – це суто науковий кластер. Другий охоплює позанавчальну діяльність студента, його дозвілля. Керівником гуртка є асистент кафедри СКІД Соломія Федушко.

Гурток має чотири секції:

 • інформаційні та комунікаційні технології в мережі інтернет;
 • електронна демократія та електронне урядування;
 • бібліотечна, архівна та музейна справа в умовах розвитку інформаційного суспільства;
 • інформаційний менеджмент.

Прийшовши в IntelliGo, студенти можуть дізнатися про те, як правильно писати тези, оформлювати бібопис, виступати на конференціях, успішно створювати такі презентації, що привертають увагу слухача. IntelliGo допомагає підготуватися до закордонних конференцій, написати статтю до міжнародного вісника. До цієї роботи активно долучаються практично всі викладачі кафедри, які і готують для студентів відповідні презентації, проводять семінари, обговорення, дискусії.

У гуртку відбуваються зустрічі з компетентними й цікавими людьми, адже студенти повинні бути обізнані з тенденціями на ринку їхньої професії. Таких зустрічей-семінарів лише від початку начального року відбулося понад десять.

Що стосується роботи СКІД-Активу, то тут охоплено дозвілля студентів – екскурсії, спортивні заходи, акції, інтелектуальні турніри «Що? Де? Коли?». Нещодавно СКІД-Актив організував виставку захоплень, де і студенти, і їхні викладачі поділилися своїми зацікавленнями, хобі, різними талантами. І виявилося, що хтось фотографує, хтось любить подорожі, а ще хтось – поезію… Скідівці також видають дві газети: «SKID-Digest» (тематична, присвячена різним заходам і подіям) та «Свіжачок» (легка, розважальна).

Наукові здобутки працівників кафедри СКІД

Контакти

Назва кафедри українською: Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Назва кафедри англійською: Department of social communication and information activities

Абревіатура кафедри: СКІД

Номер телефону: (032) 258-25-95

Веб-сайт: Спеціальність "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" кафедри СКІД

Офіційний e-mail: skid@ridne.net

Адреса кафедри: 79013, м. Львів, вул. Митрополита Андрея 5, НУ "ЛП", ІV навчальний корпус, кімн. 523

Рисунок1.png

Партнери кафедри

Громадська організація «Вікімедіа Україна»

Громадська організація «Вікімедіа Україна» — українське відділення «Фонду Вікімедіа» — некомерційної організації, яка забезпечує матеріальну основу для низки інтернет-спільнот, які створюють вільно поширюваний вміст, найбільш відома з яких — вільна енциклопедія «Вікіпедія». «Вікімедіа Україна» створена відповідно до українського законодавства як громадська організація, що має статус неприбуткової організації.

Наукове товариство ім.Шевченка

Наукове товариство імені Шевченка (НТШ) — академічна організація, утворена 1873 року у Львові. В українській історії перша суспільна установа, яка, сповідуючи Шевченкові ідеї служіння Україні, присвоїла собі Його ім'я (початкова назва інституції — «Товариство ім. Шевченка»). Після першого етапу розвитку, пов'язаного з розбудовою видавничої літературної діяльності, Товариство за оновленим статутом, прийнятим у 1892, перетворюється в багатопрофільну академію наук — з пріоритетом до проблем українознавства.

Центр інформаційного забезпечення

Центр інформаційного забезпечення (ЦІЗ) Національного університету «Львівська політехніка» є спеціалізованим комплексним науково-дослідним, інформаційно-технічним та навчально-методичним структурним підрозділом Університету.

Контактна інформація - http://ciz.polynet.lviv.ua

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка» – сучасний видавничо-поліграфічний комплекс. Від 1999 року – щорічний активний учасник Форуму видавців у Львові. Роль книги, читання у процесі здобуття освіти годі переоцінити. Усвідомлюючи це, ми прагнемо творити якісну книгу – і на рівні змісту, і на рівні поліграфічного виконання. Ми видаємо навчальну, наукову, довідкову, навчально-методичну літературу. Забезпечуємо навчальний процес у Львівській політехніці підручниками, посібниками, монографіями, конспектами лекцій, довідниками, словниками, навчально-методичними матеріалами. Книжки знають і читають у багатьох навчальних закладах України. Зокрема, великий попит існує на видання з технічних і комп’ютерних наук, економіки, будівництва, архітектури.

Контактна інформація - http://vlp.com.ua

Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка»

Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» — одна з найбільших книгозбірень вищих навчальних закладів України. Бібліотека є структурним підрозділом університету і, виконуючи функції бібліотечно-бібліографічного, науково-інформаційного, навчально-допоміжного та культурно-просвітницького закладу, забезпечує навчальний процес, науково-педагогічну діяльність, науково-дослідну, виховну і культурно-просвітницьку роботу, з книгами, іншими носіями інформації, що складають фонд бібліотеки. Книжково-журнальний фонд бібліотеки нараховує близько 1 млн. 800 тис. примірників, більшу половину складає фонд наукової літератури.

Контактна інформація - http://library.lp.edu.ua