Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Кафедра СКІД SKID.png Місія кафедри:
«Професійна, якісна підготовка висококваліфікованих і відповідальних фахівців спроможних творчо, ефективно та результативно розробляти, аналізувати і реалізовувати управлінські рішення; сприяти інноваційним процесам з використанням сучасних інформаційних та комунікаційних технологій на основі світових та європейських стандартів.»

Розташування: вул. Митрополита Андрея, 3, м. Львів, веб-сайт: http://skid-lp.info

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності (СКІД) — це науково-навчальний підрозділ Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка", який займається підготовкою фахівців за напрямом "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Історія кафедри

Кафедра Соціальних комунікацій та інформаційної діяльності заснована 23 серпня 2011 року. Колектив кафедри вже встиг виявити себе як команда професіоналів: педагогів, науковців та практиків, які здатні ефективно вирішувати широкий спектр завдань у галузі інформаційної діяльності, використовуючи передові технології. З 2016 року кафедра готує спеціалістів та магістірів зі спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа". Важливою подією у житті кафедри є проведення щорічної міжнародної наукової конференції «Інформація, комунікація, суспільство», у якій беруть участь вчені з усієї України та закордону.

Викладацький склад

Навчально-допоміжний персонал

 1. Шашкевич Любов Євстахівна (старший лаборант)
 2. Сабадаш Іванна
 3. Вус Олена

Працівники кафедри до 2018 р.

Аспіранти кафедри

 1. Вус Володимир
 2. Мастикаш Олег
 3. Бандровський Генріх Олександрович

Аспірантура

Кафедра проводить підготовку наукових кадрів за спеціальностями аспірантури:

 • 121 — Програмна інженерія.

Керівництво кафедри

Наукова діяльність кафедри

Сфера наукових інтересів молодого колективу кафедри є симбіозом цілої низки актуальних напрямів досліджень із соціальних комунікацій, інформаційної діяльності, інформаційного менеджменту, електронного урядування, архівістики, бібліотечної справи, прикладної психології та лінгвістики, маркетингу інформаційних продуктів і послуг тощо. Комплексність досліджень та їхня актуальність диктують потребу в обміні науковою інформацією з представниками вітчизняних та закордонних наукових шкіл, у встановленні партнерських стосунків із іншими кафедрами, установами, підприємцями, представниками влади та третього сектору. У зв’язку з цим кафедрою СКІД щовесни з 2012 року проводиться Міжнародна наукова конференція “Інформація, комунікація, суспільство” (ICS).

Партнери кафедри


Навчальна робота

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Львівської політехніки готує фахівців за спеціальностями:

Випускники кафедри за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та магістр» працюють у структурах різних форм власності, в органах державної влади, місцевого самоврядування, вищих навчальних закладах. Здобута на кафедрі СКІД спеціальність дозволяє займати такі престижні посади:

 • адміністративний директор, заступник директора з інформаційно-аналітичної роботи;
 • начальник відділу кадрів;
 • фахівець з документообігу та електронного документообігу;
 • інформаційний аналітик, комп'ютерних баз даних;
 • фахівець з інформаційної діяльності, керівник інформаційної служби;
 • секретар-референт;
 • завідувач канцелярії, архіву;
 • фахівець із соціальних комунікацій;
 • контент-менеджер, фахівець з супроводу веб-сайтів;
 • фахівець з інформаційної розвідки;
 • адміністратор інформаційних систем;
 • адміністратор та модератор веб-спільнот.

Випускники кафедри за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» можуть працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування; займатися управлінням в організаціях різних форм власності та організаційно-правових форм: в закладах освіти, науково-дослідних установах.

Випускники-магістри можуть працювати на таких посадах:

 • заступник директора з інформаційно-аналітичної роботи;
 • керівник інформаційної служби;
 • начальник відділу стратегічного планування та прогнозування;
 • начальник аналітичного відділу;
 • аналітик-консультант директора.

Науковий гурток кафедри СКІД

На кафедрі соціальних комунікацій та інформаційної діяльності з 2001 року діє науковий гурток для студентів. За цей час гуртківці встигли організувати багато заходів, екскурсій, узяти участь у конференціях, олімпіадах, побувати в Польщі. А з 2015 навчального року у гуртку відбулися зміни.

Науковий гурток кафедри СКІД Сторінка у Facebook

Робота гуртка СКІД поділена на два блоки – СКІД-IntelliGo й СКІД-Актив. Перший – це суто науковий кластер. Другий охоплює позанавчальну діяльність студента, його дозвілля. Керівником гуртка є асистент кафедри СКІД Соломія Федушко.

Гурток має чотири секції:

 • інформаційні та комунікаційні технології в мережі інтернет;
 • електронна демократія та електронне урядування;
 • бібліотечна, архівна та музейна справа в умовах розвитку інформаційного суспільства;
 • інформаційний менеджмент.

Прийшовши в IntelliGo, студенти можуть дізнатися про те, як правильно писати тези, оформлювати бібопис, виступати на конференціях, успішно створювати такі презентації, що привертають увагу слухача. IntelliGo допомагає підготуватися до закордонних конференцій, написати статтю до міжнародного вісника. До цієї роботи активно долучаються практично всі викладачі кафедри, які і готують для студентів відповідні презентації, проводять семінари, обговорення, дискусії.

У гуртку відбуваються зустрічі з компетентними й цікавими людьми, адже студенти повинні бути обізнані з тенденціями на ринку їхньої професії. Таких зустрічей-семінарів лише від початку начального року відбулося понад десять.

Що стосується роботи СКІД-Активу, то тут охоплено дозвілля студентів – екскурсії, спортивні заходи, акції, інтелектуальні турніри «Що? Де? Коли?». Нещодавно СКІД-Актив організував виставку захоплень, де і студенти, і їхні викладачі поділилися своїми зацікавленнями, хобі, різними талантами. І виявилося, що хтось фотографує, хтось любить подорожі, а ще хтось – поезію… Скідівці також видають дві газети: «SKID-Digest» (тематична, присвячена різним заходам і подіям) та «Свіжачок» (легка, розважальна).

Наукові здобутки працівників кафедри СКІД

Контакти

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності (СКІД)
Номер телефону: (032) 258-25-95
Веб-сайт: Спеціальність "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" кафедри СКІД
Офіційний e-mail: skid@ridne.net
Адреса кафедри: 79013, м. Львів, вул. Митрополита Андрея 5, НУ "ЛП", ІV навчальний корпус, кімн. 523

Офіційна група кафедри СКІД у соціальній мережі Facebook

Офіційна сторінка кафедри СКІД у соціальній мережі Facebook

Студентський портал кафедри СКІД

Рисунок1.png