Білобран Богдан Степанович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Білобран Богдан Степанович
RTEmagicC Bilobran 01.jpg.jpg
д.т.н., професор
Дата народження 08.12.1938
Громадянство Україна
Національність українець
Галузь наукових інтересів розрахунки тонкостінних труб та елементів магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій
Науковий ступінь доктор технічних наук,академік Української нафтогазової академії (відділення Транспорту нафти і газу)
Дата присвоєння н.с. 2004 р.
Вчене звання професор
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка» Кафедра опору матеріалів та будівельної механіки
Почесні звання «Відмінник освіти України»

Білобран Богдан Степанович - доктор технічних наук, академік Української нафтогазової академії (відділення Транспорту нафти і газу)професор кафедри опору матеріалів та будівельної механіки, Інституту будівництва та інженерії довкілля Національного університету «Львівська політехніка».

Наукова діяльність

Тема дисертації:

Наукові основи оцінки напружено-деформованого стану магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій : дис... д-ра техн. наук: 05.15.13 / Білобран Богдан Степанович ; Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2004. - 391 арк.: рис. - арк. 341-365

Напрям наукових досліджень:

Розрахунки тонкостінних труб та елементів магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій.

Основні результати наукових досліджень

Запропоновано новий підхід до розв’язання задачі про пружнопластичний стан труби у загальному випадку комбінованого навантаження внутрішнім тиском, розтягом (стиском),згином та крученням, що грунтується на безмоментній теорії циліндричних оболонок і деформаційній теорії пластичності. Зазначений підхід включає: а) графоаналітичний метод пружнопластичного аналізу труби при графічно заданій діаграмі деформування; б)аналітично-чисельний метод визначення розподілу напружень в поперечному перерізі труби з нерівномірною товщиною стінки, залежностей між внутрішніми силовими факторами та відповідними їм параметрами деформації та характеристик жорсткості. Розроблено аналітично-чисельну методику розрахунку довгої труби за межею пружності з урахуванням деформації поперечного перерізу заодночасній дії внутрішнього (зовнішнього) тиску, розтягу (стиску) та згину. Досліджено вплив сплющування поперечного перерізу труб, що використовуються в магістральних трубопроводах, на їх несучу. Методикурозрахунку прямої труби узагальнено на труби великої кривини.

Розв’язано задачу про поздовжньо-поперечний згин та втрату стійкості ділянки трубопроводу, що працює за наявності поздовжньої стискальної сили, під час її підйому з рівної основи. Досліджено вплив пластичних деформацій на випинання та втрату стійкості відкритих ділянок магістральних трубопроводів. Наукові розробки спрямовані на зменшення рівнів поздовжніх напружень в потенційно небезпечних ділянках магістральних нафтогазопроводів та підвищення рівня їх експлуатаційної надійності. Є автором більше 100 наукових і навчально-методичних публікації, в тому числі 1 авторське свідоцтво на винахід, 1 патент, 1 навчальний посібник. Підготував 1 кандидата технічних наук.

Публікації

Нагороди та відзнаки

  • Почесна грамота Посольства СРСР в Алжирі 1970 р.
  • Почесна грамота Міністерства освіти УРСР 1998 р.


RTEmagicC Pochesna gramota MONU.JPG.JPG Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.)

RTEmagicC Nagrudnii znak Vidminnik osviti Ukrajini 02.JPG.JPG Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (2010 р.)

Контакти:

вул.Карпінського 6, 79013, Львів; 2-й корпус, кімната 321

Номер(и) телефону: +38 (032) 258-25-21